Na niniejszy zbiór złożyło się dziesięć poruszających opowieści o ludzkich losach i sile psychoterapii. Wybitny psychiatra Irvin D. Yalom odkrywa przed czytelnikiem pilnie skrywane tajemnice, lęki i humor, które są nieodłączną częścią nie tylko pracy terapeutycznej, ale także samego życia. U kresu długiej i błyskotliwej kariery, przywołuje zawodowe doświadczenia, zarówno ostatnie, jak i dawno minione, by zmierzyć się z dwoma największymi wyzwaniami, którym musi stawić czoło każdy człowiek: jak w wartościowy sposób przeżyć życie i jak radzić sobie z perspektywą jego nieuchronnego końca.

Rozważając dylematy swoich pacjentów, Yalom nie tylko daje nam wgląd w ich osobiste pragnienia i motywacje, lecz także opowiada o wysiłkach, jakie musi podejmować, by pogodzić własne życie emocjonalne z wymaganiami, jakie stawia przed nim zawód terapeuty. Dzięki pokorze i empatii lekarza oraz mistrzowskiej narracji doświadczonego literata pokazuje, że proces psychoterapii może należeć do najbardziej poruszających wydarzeń w życiu człowieka.

(Powyższy opis pochodzi od wydawcy)

Wybrane myśli:

Myślenie o końcu życia zachęca nas, by śmielej chwytać teraźniejszość.

Najcenniejszą rzeczą, jaką masz do zaoferowania, jest sama obecność.

Przejdź zatem przez krótki dany ci czas w harmonii z naturą i zakończ swoją podróż z radością, jak oliwka, która spada z drzewa, gdy dojrzeje, błogosławiąc naturę, której jest dziełem, wdzięczna drzewu, na którym wyrosła.

Przeczytaj pozostałe