Twój mózg w działaniu jest nowatorskim poradnikiem ułatwiającym organizację czasu i pracy, opartym na badaniach naukowych z zakresu neurobiologii i dziedzin z nią powiązanych.

Emily i Paul to typowe małżeństwo z dwójką dzieci. Emily pracuje w dużej korporacji i niedawno awansowała, Paul prowadzi własną firmę konsultingową. Ich życie, podobnie jak nasze, to nieustanny zalew maili i telefonów, ciągłe narady, nowe projekty i plany. Nie zginąć w tej powodzi bieżących spraw – oto  nie lada wyzwanie.

Zagłębiając się w tę książkę, poznajemy bliżej działanie mózgu obojga  bohaterów w konkretnych sytuacjach: gdy starają się uporządkować i przesiać ogromne ilości informacji, zastanawiają się, jaką nadać im hierarchię i jak przygotować oparty na nich sposób działania. Emily, Paul, a także czytelnicy tej książki mają szczęście, bo znaleźli się w dobrych rękach. David Rock wie, jak działa nasz mózg; co więcej, wie, jak działa nasz mózg wtedy, gdy pracujemy.

(Powyższy opis pochodzi od wydawcy)

Wybrane myśli:

Podobno Walt Disney powiedział kiedyś, że gdy testuje jakiś nowy pomysł, a wszyscy są przeciw, to znak, że pomysł jest interesujący.

„Nie warto żyć życiem przez nas niepoznanym” – Sokrates.

Pierwszym krokiem na drodze do jakiejkolwiek zmiany jest „poznanie siebie”.

👉 Jedynym doświadczeniem, które daje nam szczęście, jest jakość i liczba naszych więzi społecznych.

Duża liczba dobrych więzi społecznych nie tylko zwiększa nasze poczucie szczęścia, ale pozwala także osiągnąć lepsze wyniki w pracy, a nawet przedłużyć życie.

Przeczytaj pozostałe