Wdzięczność pozwala podwyższyć poziom zadowolenia z życia i odkryć, co jest w nim naprawdę ważne, jest sposobem pielęgnowania związków, ułatwia uzupełnianie zapasów energii i wchodzenie w głębszy kontakt z ludźmi. Ułatwia też refleksję nad tym, co zostało ci dane, jest drogą do dokonywania bardziej świadomych wyborów.
Książka zawiera ćwiczenia wdzięczności na 52 tygodnie. Wykonując je, przeżyjesz cały rok wdzięczności, a uczucie szczęścia stanie się twoim wiernym towarzyszem.

(Opis od wydawcy)

Wybrane myśli:

Nie pytaj czego potrzebuje świat. Zapytaj raczej, co przywróci cię do życia, i zrób to. Świat bowiem potrzebuje przywróconych do życia ludzi – Howard Thurman.

Gdy wyrażając uznanie, wyjaśnisz, jaki istotny wkład ktoś wniósł do czegoś, ten ktoś poczuje zapał i energię. To tak, jakbyś nalewał komuś paliwo na stacji benzynowej. Nalewając, chcesz widzieć, że dobrałeś paliwo odpowiednie dla danego pojazdu. Chodzi ci o to, by dawało ono możliwie najwięcej energii, a jednocześnie produkowało jak najmniej spalin.

Mistrz Eckhart powiedział, że jeśli chcemy się pomodlić tylko jeden raz w życiu, nasza modlitwa powinna brzmieć: „Dziękuję“.

Refleksja: Co jest przeszkodą, która nie pozwala ci odczuwać wdzięczności?

Przeczytaj pozostałe