Joseph i Nancy Parent  zachęcają do zmiany życia poprzez wejście na ścieżkę uważności (ang. mindfulness). Kompetentnym przewodnikiem na tej ścieżce jest Kubuś Puchatek, prawdziwy mistrza w byciu tu i teraz. Ważne lekcje, jakich Kubuś udziela, dotyczą życzliwości, troskliwości, pewności siebie, miłości, wdzięczności, przyjaźni, wreszcie umiejętności czerpania wszystkimi zmysłami z dobrodziejstw świata przyrody, które ma decydujący wpływ na psychiczny i fizyczny dobrostan każdego człowieka.

Wybrane myśli:

👉Życie jest jak żółw – nigdzie nie dojdziesz, jeśli nie wystawisz głowy.

👉Każdego dnia, kiedy się budzimy, czeka nas przeżycie dwudziestu czterech nowych, nienapoczętych godzin. To bardzo cenny dar! Mamy szanse przeżyć je w sposób, który nam i naszym bliskim przyniesie pokój, szczęście i radość (Thich Nhat Hanh).

Wiara w siebie to postawa, która z niewykonalnego czyni wykonalne. Nie skutkuje tym, że nagle wszystko zaczyna iść po naszej myśli. Ale pozwala żyć w przekonaniu, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, by móc stawiać czoła wyzwaniom. To przejaw odwagi (Czogaim Trungpa).

Umiejętność spokojnego czerpania ze świata tu i teraz bez względu na niedociągnięcia danej chwili to fundament prawdziwego szczęścia (Sharon Salzberg).

Połączenie uważności i szczerej akceptacji w pełni osadza nas w rzeczywistości i stanowi źródło radości. Poczucie wdzięczności może dotyczyć wszystkiego, nawet najtrudniejszych emocji, bot o one są w stanie pomóc nam się przebudzić. Autentyczna komunikacja – płynąca prosto z serca – i wsparcie drugiej osoby wymagają otwarości (Pema Cziedryn).

W ostatecznym rozrachunku liczą się trzy rzeczy: jak dobrze żyłeś, jak dobrze kochałeś i jak dobrze nauczyłeś się odpuszczać (Jack Kornfield).

Przeczytaj pozostałe