Brian Tracy uświadamia, w jaki sposób można sukcesywnie podnosić wydajność w pracy, osiągać założone rezultaty, a jednocześnie być zadowolonym z tego, co się robi. Autor sugeruje, żebyśmy w pierwszej kolejności wykonywali zadania o najwyższym stopniu trudności. To gwarantuje poczucie zadowolenia ze swojego działania przez cały dzień. Już o poranku pozbądź się najtrudniejszych zadań, a kolejne obowiązki będą czystą przyjemnością.

Wybrane myśli:

W trakcie mojej wieloletnije kariery odkryłem prostą prawdę. Zdolność do skoncentrowania się wyłącznie na najważniejszym zadaniu, wykonania go dobrze aż do końca, jest kluczem do wszelkiego powodzenia, szacunku, wysokiego statusu i szczęścia w życiu.

Twoja „żaba” jest twoim największym, najważniejszym zadaniem, z którego realizacją najprawdopodobniej będziesz zwlekał, jeśli nie zajmiesz się nim od razu. Jest ona również tym zadaniem, które w danym momencie może mieć najkorzystniejszy wpływ na twoje życie oraz osiągane właśnie rezultaty.

Jedynie 2 procent ludzi jest w stanie pracować zupełnie bez nadzoru. Nazywamy ich „liderami“. Takim człowiekiem masz się stać i staniesz się, jeśli tylko chcesz.

Elbert Hubbard zdefiniował samodyscyplinę jako „zdolność do zmuszenia się, by robić to, co powinno się zrobić, czy człowiek ma na to ochotę, czy nie“.

Przeczytaj pozostałe