Simon Sinek w książce „Gra bez końca” wyjaśnia pięć podstawowych zasad nieskończonego lidera: postęp powinien być słuszny, należy budować zaufanie w zespole, godny rywal zasługuje na uwagę, należy postawić na elastyczność, przywództwo musi być odważne i widoczne.

Wybrane myśli:

Miarą prawdziwej wartości organizacji jest pragnienie ludzi, by przyczyniać się do jej sukcesu nie tylko w trakcie pracy dla tej organizacji, lecz także poza swoją kadencją.

Organizacja działa lepiej, gdy wszyscy, w tym pracownicy księgowości, działu wsparcia lub obsługi klienta, czują się jakby ich rolą było coś więcej niż tylko zaspokajanie potrzeb zespołów inżynierów lub projektantów. Oni też chcą być wartościowymi członkami grupy, pracującymi wspólnie na rzecz czegoś większego niż produkt lub oni sami.

Rodzicielstwo z nieskończonym nastawieniem oznacza pomaganie dzieciom w odkrywaniu ich talentów, pokazywanie im, jak szukać własnych pasji, i zachęcanie do podjęcia tej ścieżki. Uczymy dzieci wartości służby, zawierania przyjaźni i dobrej zabawy z innymi. Przekazujemy im także, że edukacja będzie trwała jeszcze długo po skończeniu szkoły – przez całe życie… chociaż niekoniecznie będą wtedy dostawać wskazówki w postaci świadectw lub ocen. Uczymy też dzieci wieść życie z nieskończonym nastawieniem. Nie istnieje żaden wspanialszy i lepszy wkład w Grę Nieskończoną od wychowania dzieci, które będą się w dalszym ciągu rozwijać i służyć innym, gdy nas już zabraknie.

Przeczytaj pozostałe