Czy ekstrawertycy i introwertycy nie mają ze sobą nic wspólnego, niczym biel i czerń? Czy są całkowicie niezależni od siebie? Nie. Znajdują się na przeciwległych krańcach spektrum, które wypełnia przepiękna gama odcieni szarości!

Czy nieobce jest ci marzenie o tym, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także umocnić więzi łączące cię z ludźmi z twojego otoczenia?

Powstało już wiele publikacji z dziedziny zarządzania poświęconych problemowi, w jaki sposób osoby o różnych osobowościach mogą owocnie ze sobą współpracować, ale najważniejsza ze wszystkich rozbieżności dotyczących charakterów – różnica między introwertykami a ekstrawertykami ‒ była dotąd pomijana w badaniach naukowych.

Potęga osobowości zmienia ten stan rzeczy i wyjaśnia, w jaki sposób introwertycy, ekstrawertycy i ambiwertycy myślą, czują i działają w określonych sytuacjach.

(Powyższy opis pochodzi od wydawcy)

Wybrane myśli:

„Możliwość stania się tym, kim naprawdę jesteś, to życiowy przywilej“ – Carl G. Jung

Carl G. Jung, który jako pierwszy używał tych terminów w usystematyzowany sposób, postrzegał introwersję bądź ekstrawersję jako dominującą cechę osobowości.

„Nie rodzimy się dla nas samych” – Marek T. Cyceron

Przeczytaj pozostałe